Верхнє меню
22/09/2023
16/06/2023
Посібник «Як допомогти учням і батькам у часи війни»
Посібник містить методичні рекомендації щодо реалізації практик, спрямованих на підтримку вчителів початкових класів, які працюють у складних умовах, пов’язаних із війною, переживанням стресових ситуацій, і мають віднайти в собі ресурси для ефективної роботи й підтримки своїх учнів, а також їхніх батьків.
Він був створений у відповідь на потребу викладачів закладів післядипломної педагогічної освіти, які брали участь у програмі вебінарів із питань психосоціальної підтримки, що проводилася за сприяння проєкту «Навчаємось разом».
Посібник містить наступні тематичні модулі:
стрес, травма, резилієнс, перша психологічна допомога для педагогів;
психосоціальна підтримка дітей;
робота з батьками;
методологія роботи тренера.
Посібник >>>
18/04/2023
«Interland: Безпека дітей в Інтернеті»
17 квітня 2023 року, Google Україна у співпраці з Міністерством освіти і науки та Міністерством цифрової трансформації запустили українськомовну версію онлайн-гри «Interland: Безпека дітей в Інтернеті» .
Гра доступна на будь-якому пристрої за посиланням.
«Interland» — це уявне контрольоване освітнє середовище, що зацікавлює дітей здобувати знання із цифрової безпеки. Гра занурює у змодельований світ, де діти разом із жителями міста, інтернавтами, виконують різноманітні пригодницькі завдання, а саме:
• КОРОЛІВСТВО ДОБРОТИ допомагає дізнатися, як чемно поводитися в мережі;
• РІЧКА РЕАЛЬНОСТІ навчає розпізнавати фейки;
• УВАЖНА ГОРА вчить безпечно ділитися інформацією в мережі;
• ВЕЖА ЗІ СКАРБАМИ навчає тримати персональну інформацію у безпеці.
На цій платформі також можна ознайомитися з Посібником із безпеки дітей в Інтернеті.
26/03/2023
Чат «На Урок»: спілкування із видатними постатями минулого
Освітній проєкт “На Урок” презентував нову розробку – освітній чат на основі ChatGPT, який дозволяє “поспілкуватися” з відомою особистістю минулого і сучасності.
«На Урок» використовує найсучаснішу технологію штучного інтелекту, щоб створити симуляцію спілкування з історичними постатями, яка буде максимально схожа на реальний діалог. Кожна розмова абсолютно унікальна. Та зауважте, що факти, які пропонує штучний інтелект, необхідно перевіряти, оскільки вони можуть містити неточності.
10/03/2023
“Dear Ukraine”: американська платформа запрошує українських учнів та вчителів разом створювати “глобальну поему про Україну”
Wick Poetry Center при Кентському університеті в Огайо запустив інтерактивний сайт під назвою “Dear Ukraine” – глобальний простір, де люди з будь-якої частини світу можуть висловитися про жорстоку війну, яку росія веде проти України та її народу.
Платформа “Dear Ukraine” доступна за посиланням.
Ідея проєкту полягає у створенні колективної поеми. Усі охочі можуть прочитати вірш “Dear Ukraine” від українсько-американської поетеси Юлії Колчинської-Дасбах й додати свій рядок чи строфу.
Дописувачі побачать свою відповідь в онлайн-галереї протягом 24 годин.
Wick Poetry Center зараз шукає можливості для співпраці з українськими вчителями й школами, щоб залучити до проєкту “Dear Ukraine” українських школярів, аби вони могли поділитися своїм досвідом з людьми з усього світу. Кожен учень може створити за допомогою платформи власний вірш або коротку розповідь.
Роботу з платформою можна також інтегрувати в урок.
Наприклад, учитель за допомогою мультимедійного обладнання може показати класові опубліковані на платформі тексти, запропонувати учням додати свої рядки та спільно обговорити ідеї дітей щодо продовження вірша.
Довідково: Заснований у 1984 році, Wick Poetry Center при Кентському державному університеті додає поезії в повсякденне життя людей та є домівкою поезії в кампусі Кентського державного університету. Від місцевої громади до глобальних співавторів, від інтимних особистих майстер-класів до інноваційних цифрових онлайн-платформ, Wick Poetry Center вірить, що кожна людина отримує користь від можливості висловити свою думку, і створює можливості для зв’язку творчих практик з найактуальнішими потребами громад, що розвиваються, по всьому світу.
12/02/2023
В Україні з’явилась національна екосистема вивчення та тестування рівня володіння англійською мовою
9 лютого 2023 року Міністерство освіти і науки України, Міністерство культури та інформаційної політики України та Асоціація інноваційної та цифрової освіти презентували початок роботи Національної екосистеми вивчення та тестування рівня володіння англійською мовою для українців у межах Дорожньої карти впровадження англійської мови як мови міжнародного спілкування в Україні.
Національна екосистема вивчення та тестування рівня володіння англійською мовою – безкоштовна та доступна 24/7 всім українцям, незалежно від місця їхнього перебування під час та після завершення воєнних дій.
Національна екосистема вивчення та тестування рівня володіння англійською мовою для українців складається із трьох кроків:
визначення рівня володіння англійською мовою; маркетплейс сервісів навчання англійської мов; опанування англійською мовою за допомогою наймасовішого освітнього онлайн-проєкту України «Lingva.Skills».
02/02/2023
Впровадження LEGO в освітній процес НУШ на уроках англійської мови
Відповідно до Меморандуму про взаєморозуміння між МОН та The LEGO Foundation в Україні є впровадження ігрових та діяльнісних методів навчання в освітній процес НУШ, зокрема компетентностей, необхідних для навчання протягом життя через застосування конструктора LEGO. КЛЮЧОВИМ є становлення педагога-дизайнера, який прагне відійти від педагогіки шаблонування до педагогіки «НАВЧАННЯ ЧЕРЕЗ ГРУ»
Матеріали до уроку з використанням LEGO >>>>>
09/01/2023
Інтерактивне навчання
Інтерактивне навчання-це навчання, побудоване на основі спілкування та взаємодії, що реалізуються і в технологіях, і в методах, і в організаційних формах
НАЙПОПУЛЯРНІШІ ПЛАТФОРМИ ДЛЯ ОНЛАЙН ВЗАЄМОДІЇ
Підписатися на:
Дописи (Atom)